výroba domácího vína - vinařům.cz


Ahoj domácí vinaři!

Takhle nějak začínají má videa na youtube, ve kterých se vám snažím přiblížit výrobu domácího vína. Nekomerční projekt vinařům.cz jsem založil na jaře 2015 pouze jako web, kde jsem plánoval umisťovat různé články k tématice domácího vína.

vinice - vinařům.cz

V létě 2015 jsem si vyzkoušel, jaké to je točit videa na youtube a rozhodl se to dělat trochu pravidelně. Web sloužil primárně jako rozcestník a aktivní jsem byl víceméně jen ve facebookové skupině výroba domácího vína - vinařům.cz, kde je nyní asi 7000 amatérských ale i profesionálních vinařů. Pokud byste chtěli ochutnat něco málo z mého o soukromí, mrknout na nějaké ty vinařské i nevinařské fotky, najdete u mě na instagramu jak jinak než jako vinarum.cz Pro ty z vás, kteří byste rádi vyměnili vzorky domácího vína nebo třeba osobní zkušenosti, či recepty na domácí víno, jsem připravil mapu domácích vinařů. Je fajn vědět o stejně zapálených lidech z okolí. Budu moc rád, pokud se zaregistrujete do mapy domácích vinařů.

Nyní (2022) ale přišel čas na to to trochu změnit. Již několik let pro sebe a následně všechny amatérské domácí vinaře, shromažďuji, testuji a vymýšlím recepty na výrobu domácí vína. Víno bez alkoholu ani krabicové víno vás dělat nenaučím, ale recepty na víno vymýšlím tak, aby byly pro laiky co nejjednodušší a abyste si mohli udělat domácí víno alkoholově silné a sladké jak sami chcete. Většina z vás však používá k přístupu na internet mobil a to byl jeden z důvodů, proč vše změnit. Chci, aby to bylo pro všechny pokud možno co nejsnáze pochopitelné a taky jednoduché na obsluhu. Recepty na domácí víno proto postupně předělávám do interaktivní podoby tady na web a spolu s nimi i mnou vymyšlené vinařovy kalkulačky, sestavené z obecných vinařských vzorců. Vinařovy kalkulačky obsahují například propočty na síření vína , přepočet cukru na alkohol , dávkování přípravků na postřik nebo třeba úpravu cukernatosti moštu před kvašením. Věřím, že web i vše co dělám má smysl a pomůže to mnoha lidem objevit tenhle úžasný koníček.

Ať vám to kvasí! Tom    

Podpora projektu vinařům.cz

podpora projektu vinařům.cz
Pomohl jsem i Tobě? Líbí se Ti můj projekt? Programování webu, tvorba receptů i videí, jakožto i rady v diskuzích a soukromých zprávách mi zabírají spoustu času. Takže pokud bys chtěl podpořit mě, provoz projektu, ale i jeho další rozvoj, můžeš to udělat prostřednictvím drobné finanční podpory. Poslat ji můžeš s poznámkou "dar" přes paypal nebo na bankovní účet. Děkuju Ti moc!


Projekt podpořili vinaři:

Jiří P., Pavel K., Pavel D., Zbyňek K., Radek K., Aleš R., Pavel R., Petr. K., Daniel Z., Pavel K., Lubor V., Libor M., Luboš P., 4x Radek Ř., Tadeáš K., Jiří S., Michal M., Petr K., Zdeněk K., Miloslav J.

mapa domácích vinařů

Mapa domácích vinařů

Pokud začínáš a chceš se poradit s někým osobně, zaregistruj se a mrkni do mapy, jestli nemáš v okolí nějakého zkušenějšího domácího vinaře. Naopak, pokud už si dost věříš a chtěl bys s někým porovnat svá vína, pro Tebe je mapa určena taky. Online svět je sice fajn, ale není nad to s někým degustovat osobně. Mapu najdeš tady

 ↑